تبلیغات
نجوم و فضا - نامه ی کوتاه یک مریخی!
من یک مریخی هستم. یکی از ۱۰۰ بازمانده ی نسل مریخی ها. در این نامه قصد دارم شما را با ظالم ترین موجودات جهان یعنی انسان ها آشنا کنم!
حدود ۶ سال پیش، یک جسم فرا مریخی به نام "کاوشگر روح" با ساختاری سخت و پیچیده بر روی سطح مریخ فرود آمد. رعب و وحشت سراسر مردم این سیاره ی سرخ را فرا گرفت؛ به طوری که در ابتدا، ما برای جنگ با این موجود عجیب و غریب، آماده و مسلح شدیم. دودلی زیادمان باعث شده بود که در چند روز نخست دور هم جمع شویم و دائماً به مشورت و همفکری در زمینه ی این موضوع بپردازیم.
بالاخره تصمیم گرفتیم که قبل از اقدام، تحقیقاتی بر روی این مریخ نورد انجام دهیم. در حین تحقیقات به وجود سیاره ای خاکی در مجاورت خود پی بردیم. این کره ی قابل زیست، "زمین" نام داشت و ساکنان آن خود را "انسان" می نامیدند.
روز ها یک به یک می گذشت و با گذر زمان تحقیقاتمان در رابطه با زمین گسترده تر می شد. علاوه بر این آمار مرگ و میر سیاره مان به طرز شگفت انگیزی افزایش می یافت. سرانجام دریافتیم که عامل اصلی از بین رفتن نسل ما و نابودی تدریجی مریخ، انسان ها می باشند.
انسان ها موجودات عجیبی هستند. آن ها هر روز ما را با دستگاه های پیشرفته ی جستجو گر آزار می دهند، اشعه های مرگبار و زباله های خود را به سمت کره ی ما می فرستند، آن ها حتی به محیط زیست خودشان هم رحم نمی کنند ولی با این همه، شعار دوستی می دهند و خود را دوستدار صلح می دانند! ما دیگر طاقت زندگی پنهانی در این شرایط دشوار را نداریم.
در نهایت از یابنده ی این پیام تقاضا دارم تا آن را به دست زمینی ها برساند تا شاید بتوانند حداقل در چند صد سال آتی برای ادامه ی حیات آیندگان خود راهی تدبیر کنند!

نویسنده: آرشاویر فتاحی (مدیر و نویسنده ی وبلاگ)
* توجه: این پست (مطلب) متعلق به وبلاگ نجوم و فضا می باشد. لطفاً در صورت استفاده از آن در وبلاگ یا وبسایت خود (کپی کردن)، منبع آن را ذکر و به این مطلب لینک بدهید.
طبقه بندی: شعر ها و داستان های نجومی، محصولات نجومی وبلاگ،

برچسب ها: نامه ی کوتاه یک مریخی!، نامه یک مریخی، داستان فضایی، داستان نجومی،  
تاریخ : جمعه 1394/07/10 | نویسنده : آرشاویر فتاحی | نظر بدهید _ تعداد نظرات:

فونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا ساز