تبلیغات
نجوم و فضا - آشنایی با وبلاگ
به وبلاگ نجوم و فضا خوش آمدید. این وبلاگ مجموعه ای از اطلاعات، تصاویر، فیلم ها، اخبار جدید، خدمات الکترونیکی و ... نجومی است که به صورت جذاب و حرفه ای در اختیار کاربران گرامی آن قرار داده شده است. امکانات این وبلاگ برای کاربران رایگان است و امیدوارم کارساز باشد. لازم به ذکر است که تمامی مطالب موجود در وبلاگ نجوم و فضا معتبر بوده و از کتاب ها، سایت ها، مقالات و یا از اطلاعات جمع آوری شده ی اینجانب، آرشاویر فتاحی (نویسنده ی وبلاگ) گرد آوری شده و صرفاً جنبه ی علمی و تحقیقی دارند.

اهمیت علم نجوم از زبان آلبرت انیشتین

برای آشنایی بیشتر با وبلاگ نجوم و فضا (آگاهی از مشخصات وبلاگ، راه های ارتباط با آن، موضوعات وبلاگ و ...) بر روی دکمه ی "ادامه ی مطلب" که در پایین می بینید کلیک کنید.

ادامه ی این مطلب

مشخصات وبلاگ

 نام وبلاگ نجوم و فضا
 آدرس اینترنتی interestingspace.mihanblog.com
 موضوع وبلاگ علمی - نجوم (اختر شناسی)
 نام و نام خانوادگی نویسنده آرشاویر فتاحی
 تعداد صفحات ۱
 تعداد موضوعات مطالب ۱۵

مقدمه

علم نجوم یا همان اخترشناسی، در دنیای امروزی، برای تعداد اندکی از افراد جهان و حتی ایران شناخته شده است و متاسفانه به ظاهر اهمیت کمی نسبت به سایر علوم بنیادی نزد مردم دارد، در حالی که اگر به دوران قبل از تشکیل زمین برگردیم، متوجه می شویم که آفرینش هستی و پیدایش حیات در زمین به علم نجوم وابسته بوده است. حتی ادامه ی زندگی ما انسان ها در کره ی زمین تا به امروز و در آینده بر این پایه استوار است.
در همین حالی که این نوشته را می خوانید، با سرعتی خارق العاده در حال گردش به دور مرکز زمین هستید. علاوه بر این کره ی زمین با سرعتی غیر قابل تصور به دور خورشید می چرخد. (با اقتباس از فرهنگ نامه ی نجوم و فضا - از انتشارات نشر طلایی)
دنیای شیرین نجوم و فضا، راهی است برای نزدیک شدن به خدا و حتی بهترین راه برای اثبات وجود خدا. پس بیایید تا با آشنا شدن گام به گام با این علم و جمع آوری اطلاعاتی از فضا و اجرام درون آن، یک قدم به سمت خدا نزدیک شویم.
"اگر می خواهید خدا را ببینید، به علم نجوم روی بیاورید." (آلبرت اینشتین)

راه های ارتباط با وبلاگ

پست الکترونیکی (جیمیل) ۱. پست الکترونیکی (gmail) وبلاگ: کاربرانی دارای پست الکترونیکی (ایمیل یا جیمیل) هستند می توانند از این طریق نظرات، پیشنهادات، انتقادات و پرسش های خود را به پست الکترونیکی وبلاگ نجوم و فضا بفرستند تا این پیام ها توسط اینجانب مورد بررسی قرار بگیرند و در صورت لازم پاسخی مناسب به آن ها داده شود.
پست الکترونیکی (جیمیل) وبلاگ: interestingspaceblog@gmail.com
نرم افزار لاین ۲. حساب رسمی وبلاگ در لاین (Line): اغلب کاربرانی که نرم افزار اجتماعی لاین (Line) را دارند، می دانند که شرکت های تبلیغاتی، سازمان ها ، صاحبان وبلاگ ها و وبسایت ها، افراد مختلف و ... برای ارتباط رسمی با کاربرانشان و افزایش جذب مشتری و کاربر، یک حساب رسمی برای خود در لاین درست می کنند. وبلاگ نجوم و فضا نیز دارای یک حساب رسمی (official account) به نام "وبلاگ نجوم و فضا" در نرم افزار لاین می باشد. شما می توانید با جستجو کردن شناسه ی (آی دی - ID) این وبلاگ و سپس اضافه کردن آن به دوستان لاینتان به راحتی با وبلاگ ارتباط برقرار کنید. با این کار حساب رسمی "وبلاگ نجوم و فضا" هر روز به صورت خودکار (اتوماتیک) پیام هایی در رابطه با نجوم (اخترشناسی) به شما در لاین ارسال می کند.
شناسه ی (آی دی - ID) وبلاگ در لاین: ewo5400n@
آدرس حساب رسمی وبلاگ در لاین: line.me/ti/p/%40ewo5400n
تعداد کاربران صفحه ی رسمی وبلاگ در لاین: ۵
 نرم افزار اینستاگرام ۳. صفحه ی اینستاگرام (Instagram) وبلاگ: امروزه بیشتر افرادی که دارای تلفن هوشمند هستند، برای به اشتراک گذاشتن تصاویر و فیلم های خود از شبکه ی اجتماعی اینستاگرام (Instagram) که امکانات زیاد و پیشرفته ای را در بر می گیرد، استفاده می کنند. وبلاگ نجوم و فضا نیز برای به اشتراک گذاشتن تصاویر و فیلم های نجومی و فضایی با کاربران خود، یک صفحه به نام "وبلاگ نجوم و فضا" در اینستاگرام دارد. برای ارتباط با وبلاگ از این طریق، شناسه ی (آی دی - ID) آن را در اینستاگرام جستجو کنید و پس از کلیک بر روی صفحه ی آن، صفحه ی وبلاگ را "Follow (دنبال کردن)" کنید تا از جدید ترین عکس ها و فیلم های آن آگاه شوید.
شناسه ی (آی دی - ID) وبلاگ در اینستاگرام: interestingspace
آدرس صفحه ی اینستاگرام وبلاگ: instagram.com/interestingspace
تعداد دنبال کنندگان (followers) صفحه ی وبلاگ در اینستاگرام: ۴۶
لوگوی وبسایت آپارات۴. کانال وبلاگ در آپارات: وبسایت آپارات که یکی از بهترین سایت ها در زمینه ی اشتراک فیلم و ویدئو می باشد، با امکانات پیشرفته اش کاربران زیادی را جذب خود کرده است. به همین دلیل من تصمیم گرفتم که برای به اشتراک گذاشتن راحت فیلم های آموزشی، زیبا و جالب نجومی یک کانال در آپارات برای وبلاگ بسازم تا کاربران بتوانند به راحتی به جدید ترین فیلم های نجومی دسترسی پیدا کنند و از تماشای آن ها لذت ببرند. برای دیدن کانال وبلاگ، باید نام آن را در قسمت جستجوی آپارات بنویسید و در بخش کانال ها کانال وبلاگ را بیابید. در صورت دنبال کردن کانال وبلاگ نجوم و فضا، شما می توانید از جدید ترین فیلم های منتشر شده در این کانال در قسمت داشبورد خود آگاه شوید.
نام کانال این وبلاگ در آپارات: وبلاگ نجوم و فضا
آدرس کانال وبلاگ در آپارات: aparat.com/interestingspace
تعداد دنبال کنندگان کانال وبلاگ در آپارات: ۳
۵. علاوه بر این شما می توانید از طریق قسمت "نظرات" هر مطلب (پست) و قسمت "تماس با وبلاگ" با وبلاگ ارتباط برقرار کنید و نظرات، پیشنهادات، انتقادات و سؤال های خود را بنویسید. در هر دو قسمت ابتدا باید مشخصات خود را در کادر های (فیلد های) مشخص شده وارد کنید. در قسمت "تماس با وبلاگ" پس از کلیک بر دکمه ی "ارسال" پیام شما به من ارسال می شود ولی در قسمت نظرات پس از زدن دکمه ی "ارسال" باید مدتی صبر کنید تا نظر شما توسط اینجانب ثبت و برای کاربران قابل مشاهده شود (در صورت خصوصی نبودن نظر) و در موارد لازم پاسخی مناسب به آن داده شود. دکمه ی "نظرات" در قسمت پایین و تقریباً وسط هر مطلب (پست) و دکمه ی "تماس با وبلاگ" در قسمت بالا و سمت چپ وبلاگ قرار دارد.

* شما می توانید مطالب دلخواه خود را از طریق راه های ارتباطی با وبلاگ سفارش بدهید تا من پس از بررسی و تحقیق، پس از مدتی آن را برایتان قرار دهم.

تمامی مطالب نسخه برداری شده از کتاب ها و سایت های دیگر در این وبلاگ، با ذکر منبع همراه بوده و مجاز می باشند. در این وبلاگ سعی شده است که مطالب به نحو احسن و به جذاب ترین شکل عرضه شوند تا افراد معمولی، مبتدیان، علاقه مندان و حرفه ای ها از خواندن آن ها لذت ببرند. از دوستانی که می خواهند از مطالب این وبلاگ در وبسایت یا وبلاگ خود استفاده کنند، خواهشمندم منبع آن را ذکر کنند و به آن لینک بدهند تا مورد رضایت نویسنده ی آن مطلب قرار گیرد و مجاز باشد.

موضوعات وبلاگ

۱. اخبار نجومی: جدید ترین اخبار نجومی ناسا و جهان در این موضوع قرار می گیرند.
۲. اطلاعات نجومی: این موضوع تمامی اطلاعات و مفاهیم نجومی که معمولاً به صورت متن هستند مانند سیاهچاله ها، منظومه ی شمسی و ... را در بر می گیرد. این اطلاعات گاهی اوقات با تصویر و فیلم یا حتی لینک همراه هستند.
۳. تصاویر نجومی: زیباترین تصاویر نجومی، تصاویر نجومی روز و عکس های گرفته شده ی نجومی توسط اینجانب، در این بخش قرار می گیرند. این تصاویر گاهی اوقات با توضیحات همراهند.
۴. فیلم های نجومی: زیباترین و بهترین فیلم ها در رابطه با نجوم و فضا در این قسمت می باشند.
۵. فرهنگ لغات (دیکشنری) نجومی: تمام لغات نجومی، لغات کاربردی نجوم و معادل آنها از انگلیسی به فارسی و از فارسی به انگلیسی در این موضوع دسته بندی می شوند.
۶. رویداد ها و نکات مهم نجومی: رویداد ها و نکات ریز، مهم و کاربردی نجوم و ستاره شناسی همانند آیا می دانید ها، در این بخش قرار دارند.
۷. خدمات نجومی - الکترونیکی: این موضوع شامل لینک های دانلود، فایل های PDF و ... همانند تقویم های نجومی، استیکر های نجومی و ... می باشد.
۸. صدای نجوم: فایل های صوتی، صدا های نجومی و ... در این موضوع دسته بندی می شوند.
۹. نرم افزار ها و بازی های نجومی: برنامه های آموزشی، رصدی، بازی ها و ... نجومی در این قسمت معرفی می شوند و لینک دانلود آن ها در اختیار کاربران قرار می گیرد.
۱۰. ابزار نجومی و رصد خانه ها: در این موضوع جدید ترین و بهترین ابزار نجومی همانند تلسکوپ های مختلف، ابزار قدیمی مانند اسطرلاب و همچنین رصد خانه های جهان معرفی می شوند و نحوه ی استفاده از این ابزار در اختیار کاربران قرار می گیرد.
۱۱. شعر ها و داستان های نجومی: این بخش شعر ها و داستان های نجومی را در بر می گیرد.
۱۲. طنز ها و چیستان های نجومی: لطیفه ها، تصاویر و مطالب طنز و چیستان های نجومی در این قسمت قرار دارند.
۱۳کتاب ها، سایت ها و نام آوران نجومی: بهترین کتاب ها و وبسایت های نجومی، دانشمندان و کاوشگران نجومی، اختر شناسان و فضانوردان و ... در این موضوع معرفی می شوند.
۱۴. محصولات نجومی وبلاگ: محصولات نجومی تهیه شده توسط اینجانب، از قبیل ترجمه ی متون انگلیسی نجومی به فارسی، پَک استیکر های نجومی وبلاگ برای تلگرام، تصاویر نجومی گرفته شده، فایل های آموزشی نجومی و ... در این قسمت می باشند.
۱۵مرتبط با وبلاگ: در این بخش، اخبار، تغییرات و مطالب دیگر در رابطه با وبلاگ نجوم و فضا موجود می باشند.

* توجه داشته باشید که بعضی مطالب (پست ها) می توانند در چند موضوع دسته بندی شوند و یا هیچ موضوعی نداشته باشند.

لوگو ها و بنر های وبلاگ

لوگوی (آرم) وبلاگ نجوم و فضا
لوگوی (آرم) وبلاگ نجوم و فضا

بنر وبلاگ نجوم و فضا (شماره ی اول)
بنر وبلاگ نجوم و فضا (شماره ی اول)

رنگ، اندازه و نوع نوشته ها

۱. اعدادی که برای ترتیب دهی به کار می روند، منابع مطالب و کلمات همانند آن که برای دادن اطلاعات بیشتر به کار می روند، علامت * و علامت های مشابه به رنگ قرمز نوشته می شوند. مثال: ۱.، منبع:، *، مترجم:
۲. اخبار نجومی همواره به رنگ آبی نوشته می شوند. مثال: سازمان ناسا اعلام کرد که ...
۳. عنوان های مطالب به رنگ سیاه، با اندازه ی ۴ و در وسط نوشته می شوند. مثال:
جو کره ی زمین
* ریز عنوان ها، به رنگ سیاه، با اندازه ی ۴ و در راست نوشته می شوند. مثال:
کاهنان مصری
۴. عنوان هایی که به حالت پرسشی می باشند به رنگ سبز، با اندازه ی ۴ و در راست نوشته می شوند. مثال: 
سیاهچاله ها چگونه تشکیل می شوند؟
۵. نوشته های لینک دار معمولاً به رنگ بنفش، با اندازه ی ۵ و در وسط نوشته می شوند. مثال:
* توجه داشته باشید که برخی لینک ها که وسط نوشته ها می آیند با اندازه ی معمولی (۳) و به رنگ آبی و یا گاهی اوقات به رنگ خود متن و منابعی که لینک دارند به رنگ خود منبع (قرمز) و با اندازه ی معمولی (۳) نوشته می شوند. مثال: برای رصد آن اینجا را کلیک کنید.
۶. توضیحات زیر عکس ها به رنگ نارنجی، با اندازه ی ۲، با خطی در زیرش (U) و در وسط نوشته می شوند. مثال:
لکه ی سیاه بزرگ، نپتون
۷. آیات قرآن به رنگ نارنجی کم رنگ و معنی فارسی آن ها به رنگ صورتی پر رنگ نوشته می شوند. مثال:
وَالسَّمَاءَ بَنَیْنَاهَا بِأَیْدٍ وَ إِنَّا لَمُوسِعُونَ (الذاریات: ۴۷)
ما آسمان را با قدرت بنا کردیم و گستراننده آن هستیم. (ذاریات: ۴۷)
۸. نام های اخترشناسان، فضانوردان و ...  و کلمات مهم به صورت پر رنگ (B) و نام گذاری های سخت نجومی به صورت کج (I) و پر رنگ نوشته می شوند. مثال: گالیله، ابو ریحان بیرونی، سیاهچاله ی OJ 287
۹. بقیه ی نوشته ها به رنگ سیاه و با اندازه ی معمولی (۳) نوشته می شوند. مثال: ستاره ها، خورشید، سیارات، آسمان
۱۰. همچنین در برخی موارد، جهت وضوح بیشتر نوشته و یا زیبا سازی آن، از رنگ ها، اندازه ها و فونت های دیگر استفاده می شود.

* این پست (مطلب) ثابت می باشد و همواره در بالای مطالب دیگر نمایش داده می شود.
* برخی از اعداد موجود در این مطلب متغییر هستند و در صورت لازم این پست (مطلب) بروز می شود.

موفق باشید
طبقه بندی: مرتبط با وبلاگ،

برچسب ها: آشنایی با وبلاگ، وبلاگ نجوم و فضا، آرشاویر فتاحی، میهن بلاگ،  
تاریخ : جمعه 1394/04/12 | نویسنده : آرشاویر فتاحی | نظر بدهید _ تعداد نظرات:
نمایش نظرات 1 تا 30

فونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا ساز